Dekoracje w stylu boho – naturalne ozdoby do domu

Redakcja

6 marca, 2024
Jeśli szukasz naturalnych ozdób do domu, które nadają wnętrzu unikalnego i wyjątkowego stylu, wypróbuj dekoracje boho. Ten styl, pochodzący z ruchu lat 60. i 70., jest inspirowany przez styl etniczny i dzikie piękno natury. Odważne wzory i kolory, jasne tkaniny i drewniane elementy są charakterystyczne dla tego stylu. Dekoracje boho są idealnym sposobem na odświeżenie domu bez obawy o przesadzanie z udekorowaniem. Do osiągnięcia stylu boho proponujemy użycie naturalnych materiałów do dekoracji – tkanin, roślin, skór, ceramiki itp. Zastanów się nad meblami z wikliny lub rattanu. Mozaiki ceramiczne lub skórzane dywany dodają charakteru pomieszczeniom wewnętrznym lub na tarasach. Wybieraj jasne tkaniny w odważnych wzorach i kolorach – hafty, patchworki itp., aby podkreślić styl boho. Ozdoby ze sznurka lub plecionki dodadzą rustykalnego akcentu do pomieszczeń – plecione osłony światła lub stojaki na wino to tylko kilka przykładów możliwości. Rośliny doniczkowe szybko stanowić będą ważną część stylu boho – postaw je w każdym pomieszczeniu, aby uczynić je cieplejszymi i przytulniejszymi. Chociaż trend dekoracji boho nadal jest popularny po prawie 50 latach, nadal warto go łatwo aktualizować zgodnie z aktualnie panujacymi trendami – kupuj nowe akcesoria lub odnow stare meble boho poprzez malowanie ich na trendy kolory albo dodanie nowego wyszywanego motywu czy innej ozdoby ze skóry czy ceramicznych mozaik. Przede wszystkim polegaj na swojej intuicji i twórczej ekspresji!

Jak stworzyć naturalne ozdoby do domu?

Jeśli szukasz sposobu na udekorowanie swojego domu w stylu boho, naturalne ozdoby są idealnym rozwiązaniem. Możesz stworzyć oszałamiające dekoracje z drewna, kamieni, skóry lub innych naturalnych materiałów. Takie przedmioty nadadzą Twojemu domowi ciepłego i rustykalnego charakteru. Drewniane meble i dodatki połączone ze skórzaną tapicerką oraz tkaninami inspirowanymi stylem boho to świetny sposób na stworzenie pięknej aranżacji. Dodaj do tego kilka małych detali jak np. gliniane doniczki, wiklinowe kosze lub metalowe plakaty i otrzymasz antyczną stylizację z nutką nowoczesności. Naturalne ozdoby do domu to doskonały sposób na stworzenie romantycznego i unikalnego wnętrza!

Drewniane dodatki do mieszkania inspirujące pomysły

Drewniane dodatki do mieszkania są świetnym sposobem na stworzenie przytulnej atmosfery, a jeśli chcemy osiągnąć styl boho – naturalne ozdoby do domu są idealnym rozwiązaniem. Zestawienie drewnianych mebli i akcesoriów wprowadzi odrobinę ciepła i energii do naszego wnętrza, tworząc niepowtarzalny klimat. Drewniane skrzynki, taborety, pudełka na różnego rodzaju drobiazgi czy ramki na zdjęcia to tylko niewielka część możliwych dekoracji z tego materiału. Możemy także sięgnąć po nowoczesne elementy jak np. panele ścienne lub designerskie lampy stojące. Bezzwłocznie uczynisz swoje mieszkanie bardziej przytulnym i modnym!

Polecane: